SKŁUDZEWO 2023

„Są chwile w życiu, które w pamięci zostaną,

I choć czas mija, one nie mijają”

        Data 30 maja 2023 na długo pozostanie w naszej pamięci jako dzień słoneczny, kolorowy 

i radosny. Wszystko to za przyczyną niezwykle rozwijającej wyobraźnię atmosfery, która miała miejsce na warsztatach plastycznych w Skłudzewie w których brali udział uczniowie klas I-VII wraz 

z opiekunami.

      Celem wycieczki było uczestnictwo w warsztatach plastycznych, które uwzględniało kontaktowanie dzieci z różnorodnymi bodźcami. Uwrażliwiały je na wartości wizualne, a w toku samodzielnych doświadczeń pobudzały do myślenia, rozwijały wyobraźnię.

     Program zajęć obejmował działania inspirująco-integrujące w plenerze, galeriach i pracowniach zabytkowego zespołu pałacowo-parkowego oraz poznania tajników malarstwa na tkaninie. Dzieci projektowały dowolne wzory wyrysowując je na swoich koszulkach i torbach. Kolejnym etapem pracy było naniesienie plamy barwnej przyozdabiając tkaninę w kolory tęczy. Mali artyści tworzyli kompozycje abstrakcyjne ukazujące różne układy i harmonie barwne. Uczestnicy poznali abecadło plastyczne, porównywali środki wyrazu plastycznego, eksperymentując na różnych formatach. Powstałe podczas warsztatów obrazy są doskonałym materiałem do dalszych poszukiwań plastycznych. Każda z prac była wyjątkowa i niepowtarzalna. Technika ta przyniosła dzieciom wiele radości!

   Gospodarze zorganizowali dla nas ognisko z pieczeniem kiełbasek, które w tym miejscu wyjątkowo wszystkim smakowały.

   Poznaliśmy nowe, ciekawe miejsce, fantastycznych ludzi, którzy własną pasją potrafią zainspirować innych. Nasz pobyt w Skłudzewie będzie inspiracją do dalszych działań twórczych. Wycieczka była udana i z pewnością niezapomniana! Na pewno tam jeszcze wrócimy. Tym razem może trochę bardziej się pobrudzimy i rzeźbę stworzymy?

   Dziękuję p. Adriannie Niedziałkowskiej za opiekę nad uczniami, a dzieciom za zaangażowanie 

w działania twórcze oraz wzorowe zachowanie!

                                                                                                           Magdalena Wojciechowska