Wielkanoc jest największym świętem chrześcijańskim obchodzonym na pamiątkę Zmartwychwstania Chrystusa. Ludzie chcą dzielić się radością ze Zmartwychwstania Pańskiego i budzącej się do życia przyrody.

Ostatni dzień  w szkole, poprzedzający Święta Wielkanocne, różnił się od pozostałych. Cała społeczność szkolna spotkała się przy wspólnie przygotowywanych stołach suto zastawionych wielkanocnymi potrawami. 

Ten szczególny dzień rozpoczęliśmy od uczestnictwa we Mszy św. z nauką rekolekcyjną w tutejszym Kościele Parafialnym. Później wspólnie skonsumowaliśmy śniadanie w miłym towarzystwie. Zapach świeżego chleba, jaj, kiełbasy, żuru, świątecznych bab i mazurków zachęcał i zapraszał. Oczywiście nie mogło zabraknąć niespodzianek od Wielkanocnego Zająca, który w tym roku pochował kolorowe jajka na placu zabaw. Radości i zaangażowania ze strony uczniów nie było końca. W polowaniu na pisanki I miejsce wywalczyła klasa IV, II miejsce kl. V i III miejsce kl. III. Ostatnim punktem tego spotkania były warsztaty z dekorowania jajek, w których uczestniczyli wszyscy uczniowie.  

Nasze wspólne, wielkanocne śniadanie było tak naprawdę wielkim, rodzinnym spotkaniem. Wszyscy jesteśmy zgodni, że tradycje trzeba kultywować i sprawiać, by o nich nie zapomnieć. Wytworzyła się miła i serdeczna atmosfera, i tylko życzyć, aby nastrój świątecznej radości przetrwał w nas jak najdłużej. 

Serdecznie dziękujemy uczniom i ich Rodzicom za przygotowanie tradycyjnych i smacznych potraw wielkanocnych. Kolejny raz udowodniliście, że można na was liczyć. 

                                                                                                                   Opiekunowie SU