Wielkanoc jest największym świętem chrześcijańskim obchodzonym na pamiątkę Zmartwychwstania Chrystusa. Ludzie chcą dzielić się radością ze Zmartwychwstania Pańskiego i budzącej się do życia przyrody.

Ostatni dzień  w szkole, poprzedzający Święta Wielkanocne, różnił się od pozostałych. Cała społeczność szkolna spotkała się przy wspólnie przygotowywanych stołach suto zastawionych wielkanocnymi potrawami. 

Ten szczególny dzień rozpoczęliśmy od uczestnictwa we Mszy św. z nauką rekolekcyjną w tutejszym Kościele Parafialnym. Oczywiście nie mogło zabraknąć niespodzianek od Wielkanocnego Zająca, który w tym roku pochował kolorowe jajka na szkolnym placu zabaw. Radości i zaangażowania ze strony uczniów nie było końca. W polowaniu na pisanki pierwsze miejsce wywalczyła klasa piąta. Później wspólnie skonsumowaliśmy niecodzienne śniadanie. Zapach świeżego chleba, jaj, kiełbasy, szynki, żuru, świątecznych bab i mazurków zachęcał i zapraszał. Ostatnim punktem tego spotkania były warsztaty z dekorowania jajek, w których uczestniczyli wszyscy uczniowie.  

Nasze wspólne, wielkanocne śniadanie było tak naprawdę wielkim, rodzinnym spotkaniem. Wszyscy jesteśmy zgodni, że tradycje trzeba kultywować i sprawiać, by o nich nie zapomnieć. Wytworzyła się miła i serdeczna atmosfera, i tylko życzyć, aby nastrój świątecznej radości przetrwał w nas jak najdłużej. 

Magdalena Wojciechowska