Realizowane programy:

Nazwa programuOpisOddziałyOsoba odpowiedzialna
Godzina dla MŁODYCH GŁÓW
Pilotażowy program profilaktyczny „Godzina dla MŁODYCH GŁÓW”, zainicjowany przez Fundację UNAWEZA, jest reakcją na obecną kondycję zdrowia psychicznego wśród młodych. Program powstał w odpowiedzi na potrzeby uczniów, ich rodziców oraz nauczycieli i podkreśla znaczenie otwartej dyskusji o zdrowiu psychicznym. Celem programu jest normalizowanie rozmów o zdrowiu psychicznym, rozwijanie kompetencji emocjonalno-społecznych i samoświadomości wśród młodzieży, a także wyposażenie osób uczniowskich w narzędzia do otrzymywania wsparcia. Program dąży również do profilaktyki zachowań autodestrukcyjnych poprzez edukację i zmianę postaw.
klasy I-VIIAleksandra Maciejewska 

Realizowane projekty:

Nazwa:Opis:OddziałyOsoba odpowiedzialna

BohaterON w Twojej Szkole
BohaterON w Twojej Szkole to działania skierowane do placówek oświatowych i instytucji związanych z edukacją dzieci i młodzieży. Przekazywanie wiedzy historycznej – szczególnie tej dotyczącej Powstania Warszawskiego – w atrakcyjnej dla młodych ludzi formie oraz nowoczesna edukacja patriotyczna. W tym celu, we współpracy z metodykami i praktykami ze wszystkich poziomów nauczania przygotowano konspekty zajęć i materiały edukacyjne do wykorzystania na lekcjach historii, języka polskiego, godzinach wychowawczych lub na zajęciach dodatkowych. BohaterON połączył siły z projektem MŁODE GŁOWY – otwarcie o zdrowiu psychicznym. Podstawę zajęć stanowią historie bohaterów z jednego podwórka autorstwa Magdaleny Górskiej. Opowiadania powstały dla wszystkich grup wiekowych i w subtelny sposób łączą współczesne problemy młodzieży z pamięcią o wydarzeniach z przeszłości.IV
VII
Marlena Chmielewska

Ogólnopolski Projekt Edukacyjny ,,Polak ma essę!2”
Głównym założeniem Projektu jest utrwalanie zdobytej wiedzy z języka polskiego oraz historii, a także nabywanie nowych umiejętności poprzez tworzenie warunków do twórczej aktywności dzieci. Jest to forma nauki poprzez zabawę, która również wspiera proces integracji uczniów.
Projekt jest zgodny z wybranymi kierunkami realizacji polityki oświatowej w roku szkolnym 2024/2025.
IV, V, VI, VIIMarlena Chmielewska
Program profilaktyki czerniaka: „Znamię! Znam je?”
Celem programu jest zwiększenie świadomości młodzieży na temat czerniaka, zachęcenie do regularnego badania skóry oraz przestrzegania podstawowych zasad ochrony przed czerniakiem.

VI,VII

Elżbieta Oczachowska

“Aktywny do kwadratu”
rozwijanie swoich pasji i umiejętności,
dbanie o sprawność fizyczną i zdrowie,
zacieśnianie relacji z rówieśnikami,
alternatywną i aktywną formę spędzania wolnego czasu,
budowanie kompetencji w zakresie pracy w grupie, organizacji czasu, działania zespołowego,
redukcję stresu oraz agresji poprzez sport,
budowanie poczucia własnej wartości i sprawczości.
1-3Jakub Pietrykowski