DZIĘKUJĘ MAMO, DZIĘKUJĘ TATO”

UROCZYSTOŚĆ Z OKAZJI „DNIA RODZINY”

W dniu 13 czerwca o godz. 17.00 w naszej szkole świętowaliśmy „Dzień Rodziny” pod hasłem „DZIĘKUJĘ MAMO, DZIĘKUJĘ TATO”. Na tę wyjątkową akademię licznie przybyli najważniejsi goście – rodzice, rodzeństwo i dziadkowie. Podczas uroczystości zostały powiązane

z sobą dwa ważne dla dzieci święta: Dzień Matki i Dzień Ojca.

Uroczystego otwarcia dokonała Pani Dyrektor, która przywitała zebranych gości. Podkreśliła, że Rodzina ma wielką moc. To w niej pojawiają się pierwsze więzi, człowiek uczy się elementarnych zasad, kształtuje swoją osobowość. Mama i tata to słowa tak krótkie a tak wielkie, ponieważ są synonimem miłości, dobra i szczęścia.

Zebrani rodzice i inni członkowie rodzin z uśmiechem na twarzy, z wielką dumą, a nawet z łezką

w oku oglądali występy swoich pociech. Dzieci dały wspaniały popis swoich zdolności

i umiejętności recytatorskich, tanecznych, aktorskich i wokalnych.

Na scenie zaprezentowali się uczniowie klas I-III oraz poszczególne osoby z klas starszych. Uczniowie z wielkim przejęciem recytowali wiersze płynące prosto z serc, również w języku ukraińskim. Dzieci zatańczyły jive, sambę i poloneza oraz wystawiły popularną bajkę pt.”Szewczyk Dratewka”. Wszystko wzbogacone było tematycznymi, a zarazem wzruszającymi utworami, które były piękną ozdobą uroczystości. Zgromadzeni goście nagrodzili swoje dzieci  wielkimi brawami.

Cieszymy się i odczuwamy satysfakcję oraz zadowolenie, że dzięki zorganizowaniu tej uroczystości przyczyniliśmy się do budowania tradycji w społeczności lokalnej.  Była to dobra okazja do spędzenia razem miłych chwil, czasu wspólnej zabawy, możliwości złożenia przez dzieci podziękowań swoim rodzicom za troskę, dobre słowo, a przede wszystkim za miłość, której nic nie zastąpi.

Wszystkim Rodzinom życzymy jak najwięcej ciepła, serdecznych uczuć, wzajemnej bliskości, zrozumienia i szacunku. Życzymy dużo wspólnie spędzonego czasu, który pozwala budować nierozerwalne i najcenniejsze z ludzkich więzi – więzi rodzinne!