czyli Z WIZYTĄ W FILHARMONII

20 grudnia 2022 roku na długo pozostanie w pamięci wielu uczniów naszej szkoły. Uczniowie klas IV-VIII wraz z opiekunami p. Magdalena Wojciechowską i p. Adrianną Niedziałkowską wzięli udział w audycji świątecznej Filharmonii Pomorskiej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Bydgoszczy.

Mimo niesprzyjającej bo niebezpiecznie śliskiej drogi na zbiórkę wszyscy przybyli w doskonałych nastrojach. Podróż minęła w wesołej atmosferze i już po godzinie 11.00 staliśmy przed wejściem do Filharmonii Pomorskiej. Jeszcze tylko wizyta w szatni i po chwili każdy mógł w eleganckich strojach wygodnie zatopić się w miękkim, czerwonym fotelu sali widowiskowej, niecierpliwie oczekując rozpoczęcia audycji muzycznej.

Celem wycieczki było wprowadzenie dzieci w świat muzyki poważnej i umożliwienie jej odbioru na żywo. Nie zabrakło ludowych tradycji, jak i najbardziej popularnych zimowych piosenek. Uczniowie zaczerpnęli informacji na temat polskich obrzędów bożonarodzeniowych. Wraz z muzykami dzieci mogły zaśpiewać i zagrać znane pastorałki i kolędy, przywołując w ten sposób magiczny klimat Świąt Bożego Narodzenia. 

Po zakończeniu widowiska publiczność nagrodziła wykonawców gromkimi brawami. Po uczcie muzycznej przyszedł czas na ucztę nad ucztami!, czyli obiad w McDonald’s. W pełni usatysfakcjonowani wróciliśmy do szkoły. Swoje wrażenia uczniowie opisali w krótkich sprawozdaniach. Myślę, że wyjazdy do filharmonii są zawsze dużą atrakcją i okazją do obcowania z kulturą.

 Magdalena Wojciechowska