8 maja 2026 roku rozstrzygnęliśmy kolejną edycję Szkolnego Konkursu ,,Mistrz Ortografii”.
W każdej klasie klasie wyłoniliśmy uczniów, którzy wykazują się znajomością reguł ortograficznych i potrafią je wykorzystać w praktyce.
Mistrzami Ortografii zostali:
w klasie I – Stanisław Łuba
w klasie II – Władysław Makowski
w klasie III – Anna Urbańska
w klasie IV – Karol Pacek
w klasie V – Wincenty Urbański
w klasie VI – Anna Ćwiklińska
w klasie VII – Alicja Kujawa
w klasie VIII – Amelia Marcinkowska
Organizatorzy postanowili szczególnie wyróżnić uczniów, którzy na co dzień wykazują się umiejętnościami związanymi z poprawną pisownią:
Mistrzynią Bezbłędnej Pisowni, która jako jedyna nie popełniła żadnego błędu w dyktandzie oraz niemal bezbłędnie ortograficznie piszącą wypracowania przez cały rok szkolny została – Zofia Kozłowska z klasy VIII
Arcymistrzem Ortografii, który po raz trzeci osiągnął najlepszy wynik w Szkolnym Konkursie ,,Mistrz Ortografii” został Wincenty Urbański z klasy V